Ulaşım

Kara Yolu İle Ulaşım

Akyaka Beldesi' ne ulaşım kara yolu ile yapılmaktadır. Eğer İzmir - İstanbul - Denizli tarafından geliyorsanız Muğla Marmaris arası  D550 Karayolunun Muğla'dan  sonra 30. km. sinde Sakar geçidinden Gökova Düzlüğüne ulaşmadan sağa doğru Akyaka levhası ile sapan bir yoldan ulaşabilirsiniz.

   Yolunuz ters istikamet ise yani Antalya tarafından geliyor iseniz, Gökova Antalaya Muğla karayolunda Gökova dörtyol (Marmaris sapağı) kavşağından   geldiğinizde hemen sağa doğru ağaçların içine dalan bir yol göreceksiniz  ve bu yol sizi levhalar ile Akyaka'ya getirecektir. 

   Yola çıkmadan önce arabanızın bakımını yaptırmanız gerektiğini size bir kere daha hatırlatır ve her ihtimale karşı istememekte size yardımcı olacak telefon numaralarını not etmenizde fayda var. Hayırlı yolculuklar. Eğer Akyaka konaklarken herhangi bir problemle karşılaşırsanız Destek hattımızı arayabilirsiniz. 

 

Deniz Yolu ile Ulaşım

    Denizyolu ile, Akyaka'ya gelmek pek pratik olmasa da sadece İstanbul İzmir arasındaki mesafeyi deniz yolu ile kat etmek  genelde İstanbul istikametinden gelipte uzun yol araba sürmek istemeyen ve ailesiyle birlikte vakit geçirmek isteyenler için uygun olabilir.

 

Hava Yolu İle Ulaşım

    Akyakaka' en yakın daha doğrusu uygun olan Dalaman havalimanıdır. Dalaman Havalimanı Akyaka Beldesine 67 km. uzaklıkta olup 50-60 dakika arası bir sürede katledilmektedir.  Akyaka'ya diğer yakın olan Bodrum Hava limanı 1.15 saat İzmir Havalimanı ise 2.5 saatlik bir kara yolculuğu gerektirir. 

    İsteğe bağlı olarak Dalaman ve Bodrum Hava Limanlarından transfer seçeneğimizden yararlanabilirsiniz.

/